Телефон: 0(50) 3444115facebook.com/M.Danevich

Максим РильськийАдреса: вул. Рильського, 7
Телефони: 525-24-71


Заснований 4 травня 1966 рок, перших своїх відвідувачів музей прийняв влітку 1968 року.


Участь у створенні музею брали сини поета Богдан та Георгій, академік О.Й. Дейч, поети М. Тихонов, О. Твардовський, М. Ісаковський і відомий оперний співак І. Козловський.


Впродовж свого існування музей прийняв близько 1 мільйона відвідувачів.


В колекції музею, що знаходиться в будинку письменника - речі, що оточували митця за його життя, велика кількість рукописів, а також особиста бібліотека Максима Рильського, зокрема книги, підписані авторами.


 Джерело: Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського. Сайт «Моє місто».

 

Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського 

— літературно-меморіальний музей, присвячений українському поетові, перекладачеві і громадському діячеві Максиму Тадейовичу Рильському, розміщений у його будинку в київському Голосієво.

Загальна інформація. Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського розташований у будиночку на мальовничих схилах Голосієва, де пройшли останні 13 життя Максима Рильського (1951-1954), де він створив свої поетичні перлини — збірки «Троянди й виноград», «Зимові записи», «Вечірні розмови» тощо. Двоповерховий з горищем будинок зведений за проектом самого Максима Тадейовича й дотепер зберігає дух творця; тут бували, як за життя поета, так і вже в музеї, чимало видатних діячів української культури, митців-початківців, проводилися різноманітні заходи. Навколо будинку — сад і квітники, посаджені Максимом Рильським. Перед будиноки уже після відкриття закладу було встановлено погруддя поету.

З історії музею. Музей Максима Рильського в Києві заснований 4 травня 1966 року. Активну участь у його створенні взяли сини поета Богдан та Георгій, а також колеги і особисті друзі Максима Рильського — академік О.Дейч, поети М.Тихонов, О.Твардовський, М.Ісаковський та відомий оперний співак І. Козловський. Перших своїх відвідувачів Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського прийняв улітку 1968-го року. А загалом упродовж свого 40-річного існування заклад прийняв понад 1 мільйон відвідувачів. Експозицію в музеї змінювали, коригували і доповнювали тричі — під час створення (1968 рік), у 1985 році, а також уже за незалежності України 2006 року.

Джерело: "Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського." Вікіпедія.

Оновлений літературно-меморіальний музей Максима Рильського відзначає своє 40-річчя

Оновлений літературно-меморіальний музей Максима РильськогоКиївський літературно-меморіальний музей Максима Рильського, розташований у мальовничому Голосієві, знову розчинив свої двері для відвідувачів. Після завершення ремонтно-реставраційних робіт, що тривали 15 місяців, тут відбулися перші екскурсії. Відкриття музею приурочене до 40-річчя від дня його заснування і проводиться у рамках відзначення Дня Києва.

"Цей будинок, який він звів, став духовним світильником, тепло якого йде протягом уже 40 років", - зазначив на церемонії урочистого відкриття секретар Національної спілки письменників України, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Анатолій Погрібний.

В голосіївському будинку, побудованому за проектом самого Максима Тадейовича, пройшли останні 13 років його життя. Тут він створив перлини української поезії: збірки "Троянди й виноград", "Зимові записи" та "Вечірні розмови". Тут бували славетний тенор Іван Козловський, з яким поет дружив, композитори Левко Ревуцький, Пилип Козицький, брати Майбороди, відомі письменники Михайло Стельмах, Андрій Малишко, Володимир Сосюра, Остап Вишня та багато інших. В цьому будинку разом з відомим літературознавцем Олександром Дейчем Максим Тадейович багато працював над творчістю Лесі Українки, Івана Франка, Тараса Шевченка. Нині тут представлена україніка з бібліотеки Олександра Дейча, яку він передав у спадок музеєві, - близько 7 тисяч томів. Меморіальна ж бібліотека М.Рильського налічує 9,5 тисяч. Серед них - і 20-томне академічне видання (1985) творів Максима Рильського (поезії, переклади, літературознавчі та мистецтвознавчі праці, публіцистика, листування).

В експозиції музею багато унікальних матеріалів, присвячених різним періодам життя видатного поета, перекладача, вченого, громадського діяча - він був лауреатом Ленінської і Сталінської премій, депутатом Верховної Ради СРСР 5-х скликань (від 1946 року до дня смерті), академіком, директором Інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії АН України. Серед експонатів - стенд, присвячений репресованим на початку 1930-х рр. "неокласикам" М.Зерову, М.Драй-Хмарі, П.Филиповичу, Юрію Клену (Освальду Бургардту), серед яких був і Максим Рильський. Їх двоє з "неокласиків" тоді вижило: Юрій Клен, який емігрував до Німеччини, та Максим Рильський, який провів півроку у Лук'янівській в'язниці. Решта - загинули у концтаборах. Широко представлено його перекладацька діяльність - М.Рильський перекладав з 30-ти іноземних мов, і серед його найкращих перекладів В.Шекспір, "Євгеній Онєгін" О.Пушкіна та "Пан Тадеуш" А.Міцкевича.

Започаткований згідно з постановою Ради міністрів УРСР від 4 травня 1966 року, перших своїх відвідувачів музей прийняв 1968-го. Діяльну участь у його створенні брали академік Олександр Дейч, поети Олександр Твардовський, Микола Тихонов, Михайло Ісаковський, всесвітньовідомий оперний співак Іван Козловський, а також сини поета Богдан та Георгій, які подарували будинок державі з метою створення тут музею. 25 років музей очолював Богдан Рильський. 1969 року ним було ініційовано свято поезії "Голосіївська осінь", що незмінно проводиться в музеї наприкінці вересня. З 1978 року у селі Романівка, де пройшли дитячі роки поета, за участі музею Максима Рильського відбувається мистецький фестиваль "Романівська весна".

"Голосієве - це священна оселя української та світової культури, така ж одуховлена, як поетичний Канів з могилою Тараса Шевченка, "Хутір Надія" Тобілевичів, село Колодяжне Лесі Українки, Нагуєвичі Івана Франка та багато інших безцінних пам'ятних осередків української цивілізації і культури, - промовив на відкритті музею правнук поета Назар Рильський, - і цій святині Максима Рильського у Голосієві суджене довге життя".

Джерело: Сайт УТР. Новини.

Останні новини

 • Місто Київ прекрасне, місто щасливе. Над розлитим Дніпром, весь у зелені каштанів, весь у сонячних плямах ...

  Михайло Булгаков

 • Київ-колиска Святої віри наших предків, разом з цим, перший свідок їх громадянської самобутності

  Микола I

 • Петербург - молоде місто, Москва - старе, але Київ - вічне місто. Це - «Північний Рим»

  Оноре де Бальзак.

 • Багато бачив у містах парків і садів, але вперше потрапив в місто-сад

  Шарль де Голль

 • Туди, туди, в Київ. У древній, прекрасний Київ. Він наш, він не їхній, чи не так?

  Микола Гоголь

НЕБЕСНА СОТНЯ

Наші іменинники

Мої контакти

Адреса:
03040 м. Київ, а/с №167

    Моб.:  0(50) 3444115
                0(50) 3114038
    Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
    Web: http://danevich.kiev.ua
    facebook: facebook.com/M.Danevich

Я у мережі

RSS Twitter Facebook Vimeo Skyp
Top of Page