Болгарський хутір – історична місцевість на околиці Мишоловки (Голосіївський район). Рік побудови: 1869-1872. Орієнтовне місцеположення — між вулицею Китаївською та Корчуватським кладовищем.
Болгарський хутір був заснований у 1861 (?) болгарським архієпископом Йосипом Сокальським, який прибув з Болгарії під протекторат Росії. Тоді ж поряд і виникло монастирське кладовище з церквою Преображення Господнього.
Ігумен Мойсей (Нікулін), настоятель Спасо-Преображенської парафії: «Початок будівництва був у 1869-му році, кінець будівництва 1872-й рік. Родоначальником пустині був блаженний Феофіл, Христа ради юродивий. В 1852-му році він їхав по цій дорозі в бричці, бичком запряженій і бичок повернув на цьому місці, а йшли селяни, місцеві жителі Мишоловки і спитали, що це ваш бичок заблукав, старче, а він каже, він не заблукав, а тут буде благодать велика Божа. І багато тут поселиться і живих і мертвих. Це було в 1852 році, а через 18 років тут була основана обитель».
Нині на місці кладовища стоять корпуси військового госпіталю Міністерства оборони України. А там, де раніше був Преображенський храм, росте стара сосна. Регулярні богослужіння відновилися тут у серпні цього року. Правлять у невеличкому дерев’яному храмі. Зареєстровано громаду, яка планує відновити колишній монастирський собор. Поблизу з храмом будується корпус для майбутньої братії. Наразі парафію духовно окормляють вісім ченців.
Згодом Болгарський хутір злився із селищем Мишоловка, разом з яким в 1923 році увійшов до складу Києва.
Джерело: "Короткий топонімічний довідник", К., "Павлім", 2003.
Я у мережі
RSS Twitter Facebook Vimeo Skyp