Телефон: 0(50) 3444115facebook.com/M.Danevich

Корчувате — історична місцевість, поселення на пд.-сх. околиці Києва. Розташоване вздовж частини Столичного шосе, вулиці Набережно-Корчуватської на правобережжі Дніпра.

 

Назва народного походження — від давнього слова «корч» (кущ, пень). У 1937 році відкрито Корчуватський могильник (8-е ст. до н. е.). Є згадки з середині 19 століття про Корчуватську пристань і цегельні підприємства на Корчуватому У 60-і роки 19 століття Корчувате також згадується як хутір, що входив до володінь Видубицького монастиря. На Корчуватому і до сьогодні переважає одноповерхова приватна забудова. Від назви місцевості мають назву вулиця і провулок.

Матеріал з Вікіпедії —  вільної енциклопедії.

 

Форум Киев, Корчеватое

kurukull :Подскажите пожалуйста, откуда взялось название "Корчеватое"?
Какова история этой местности?
mik_kiev:Происхождение названия – как полагают, одно из двух: то ли от старославянского "корч" (куст), т.е. кустистая территория, то ли от украинского "корчівка" – выкорчеванная местность.

Промышленная окраина. Еще в первой половине XIX в. здесь были кирпичные заводы Выдубецкого монастыря, которому тогда принадлежала местность. Потом этот завод перешел к купцу Бернеру; в Корчеватом также появились кирпичные предприятия купеческой семьи Снежко. Краевед Похилевич в 1864 г. характеризовал местность "Корчевата" как "предместье Киева по-над речкой Лыбедью близ впадения ее в Днепр. Жителей здесь обоего пола, не считая военных в Саперной слободке, будет до 500 душ разных исповеданий и званий".

Перед войной и сразу после войны археолог Самойловский раскопал здесь крупный могильник так называемой зарубинецкой культуры, известный как "Корчеватовский могильник" (подробно см. его статью в "Материалах и исследованиях по археологии СССР", 1959 г., № 70).

Во время обороны Киева перед Корчеватым проходил второй оборонительный рубеж города.
mykolap:Корчувате
Матеріал з проекту "WWW Енциклопедiя Києва".
Історична місцевість, поселення на пд.-сх. околиці Києва. Розташоване вздовж частини Столичного шосе, вул. Набережно-Корчуватської на правобережжі Дніпра. Назва нар. походження — від давнього слова «корч» (кущ, пень). У 1937 відкрито Корчуватський могильник (8-е ст. до н. е.). Є згадки з серед. 19 ст. про Корчуватську пристань і цегельні педприємства на К. У 60-і рр. 19 ст. К. також згадується як хутір, що входив до володінь Видубицького монастиря. На К. і до сьогодні переважав одноповерхова приватна забудова. Від назви місцевості мають назву вулиця і провулок.

Останні новини

 • Місто Київ прекрасне, місто щасливе. Над розлитим Дніпром, весь у зелені каштанів, весь у сонячних плямах ...

  Михайло Булгаков

 • Київ-колиска Святої віри наших предків, разом з цим, перший свідок їх громадянської самобутності

  Микола I

 • Петербург - молоде місто, Москва - старе, але Київ - вічне місто. Це - «Північний Рим»

  Оноре де Бальзак.

 • Багато бачив у містах парків і садів, але вперше потрапив в місто-сад

  Шарль де Голль

 • Туди, туди, в Київ. У древній, прекрасний Київ. Він наш, він не їхній, чи не так?

  Микола Гоголь

НЕБЕСНА СОТНЯ

Наші іменинники

Мої контакти

Адреса:
03040 м. Київ, а/с №167

    Моб.:  0(50) 3444115
                0(50) 3114038
    Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
    Web: http://danevich.kiev.ua
    facebook: facebook.com/M.Danevich

Я у мережі

RSS Twitter Facebook Vimeo Skyp
Top of Page