Мишоловка — село на південній околиці Києва (у наш час — у межах міста, Голосіївський район) між місцевостями Китаїв та Багринова гора. У міській смузі з 1923 року.
Вперше згадується як селище «Мишалівка» — володіння Печерського монастиря у 1618 року. З цього іноді роблять висновок, що тут щось змішували за допомогою якогось млина. Можливо (хоч і малоймовірно), що так і було, але логічнішою видається саме назва «Мишоловка» — дуже вже нагадує справжню пастку ця улоговина між двома горами. Існує навіть легенда (створена у XX столітті), що козаки 1651 року заманили у цю пастку війська Радзивіла. Саме Мишоловкою з кінця XVIII століття називали село, що мало офіційний статус «деревня» Хотівської волості і у 1900 році налічувало 716 мешканців, які займалися хліборобством, а також працювали у Києві та заробляли перевезенням цегли (в Мишоловці працювало п’ять цегельних заводів). Під час Великої Вітчизняної війни село було зруйноване, згодом відновлене. Зберігається садибна забудова. Біля школи — пам’ятник уроженці села Марії Боровиченко.
Існували Мишоловські вулиці (тепер Квітки-Основ’яненка, Нікопольська, частина Наддніпрянського шосе) і провулки (тепер Квітки-Основ’яненка і Ремісничий).
Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Я у мережі
RSS Twitter Facebook Vimeo Skyp