Телефон: 0(50) 3444115facebook.com/M.Danevich

Совки́ — історична місцевість, селище у Києва розташована між Червонозоряним проспектом, вулицями кайсарова, Трутенка і Жулянами. Основні вулиці - Каменярів, Яблунева, Сумська, Мостова. Прилягають до місцевостей Жуляни, Олександрівська Слободка, Ширма.

 

Совки вперше згадані у 2-й половині 14 століття як заміський двір київського князя Володимира Ольгердовича. Під назвою Сувки (Сувка) згадані як володіння домініканського монастиря, що у 1612 році було продано шляхтичу Ярошу Покаловичу. У 1618 році придбані Києво-Печерською лаврою, а у 1656 р. - Софійським монастирем.

Про Совки станом на середину ХІХ століття Л.Похилевич у праці "Сказания о населенных местностях Киевской губернии" писав: "Жителей обоего пола 161. Она (деревня Совки-авт.) разбросана по живописным оврагам, поросшим густыми кустарниками. Пруд в деревне и при нем мельница принадлежат с 1850 г. митрополитанскому дому взамен пруда, отданного кадетскому корпусу. Здесь же находится свечной восковой завод, устроенный в 1837 году... Совки принадлежали до 1787 года Киево-Печерской Лавре, которой и ныне близ деревни принадлежит хорошая пасека". Однак зважаючи на невеликі розміри та малу кількість населення Совки не мали власної церкви-це підтверджується картами Київщини 1850-х, 1890-х та 1930-х років.

З 1923 року Совки в межах Києва, до того входили до Київського повіту Київської губернії. Втім, до 1933 р. були центром сільської ради і лише 1933 р. були остаточно підпорядковані місту. Станом на 1932-33 р. майже 90% населення селища складали робітники, а тому Совки майже не постраждали від голодомору. Здавна і до 1-ї третини ХХ ст. Совки фактично мали лише дві вулиці-початкові частини сучасних вулиць Крутогірної та Каменярів.

Протягом 1930-1950-х р. Совки здобули сучасного вигляду, коли під забудову було освоєно підвищення над Совськими балками. Тоді ж сформувалася сітка вулиць та провулків (32 вулиці та провулки) та збудовано основну частину існуючої одноповерхової садибної забудови.

Совки дали назву Совським ставкам, кладовищу, вулицям та провулкам, що існували або існують(нині назву вулиці Совської має одна з вулиць Жулян).

Матеріал з Вікіпедії —  вільної енциклопедії.

Останні новини

 • Місто Київ прекрасне, місто щасливе. Над розлитим Дніпром, весь у зелені каштанів, весь у сонячних плямах ...

  Михайло Булгаков

 • Київ-колиска Святої віри наших предків, разом з цим, перший свідок їх громадянської самобутності

  Микола I

 • Петербург - молоде місто, Москва - старе, але Київ - вічне місто. Це - «Північний Рим»

  Оноре де Бальзак.

 • Багато бачив у містах парків і садів, але вперше потрапив в місто-сад

  Шарль де Голль

 • Туди, туди, в Київ. У древній, прекрасний Київ. Він наш, він не їхній, чи не так?

  Микола Гоголь

НЕБЕСНА СОТНЯ

Наші іменинники

Мої контакти

Адреса:
03040 м. Київ, а/с №167

    Моб.:  0(50) 3444115
                0(50) 3114038
    Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
    Web: http://danevich.kiev.ua
    facebook: facebook.com/M.Danevich

Я у мережі

RSS Twitter Facebook Vimeo Skyp
Top of Page