Телефон: 0(50) 3444115facebook.com/M.Danevich

Феофанія – історична місцевість, селище на південній околиці Києва. Розташована між місцевостями Голосіїв, Теремки, Пирогів і Хотів. 

Феофанія (рос. Феофания)

Феофанія: верхній ставок та Свято-Пантелеймонівський монастир 

Найстаріша частина Феофанії — вздовж вул. Академіка Лебедєва, довкола Пантелеймонівського собору. Згадується у 1471 як Лазорівщина, що була володінням київського тіуна (розпорядника) Ходики. Версію про походження назви від імені ченця-пасічника Лазаря науково не підтверджено. Згодом — хутір Лазарівка. Одночасно у XVII–XVIII століттях згадується під назвою Шахравщина (Шархавщина). Наприкінці XVIII століття належала Софійському чоловічому монастирю. Сучасна назва, ймовірно, з 1983, коли тут оселився і заснував скит єпископ Феофан Шиянов (Феофанію було передано йому під дачу). З 60-х років XIX століття належала Михайлівському монастиреві, з 1919 — приміський радгосп, після закінчення Другої світової війни — науковий і лікувальний осередок. Деякі з джерел в урочищі «Феофанія» вважаються цілющими. 

У кінці 1940-х — на початку 1950-х років на території Феофанії група під керівництвом академіка С.О.Лебедєва працювала над створенням першого у континентальній Європі комп’ютера з програмою, що зберігається в пам’яті — Малої електронної лічільної машини (рос. «МЭСМ»). 

У 1972 році урочище «Феофанія» було проголошено парком-пам'яткою, з 1992 р. воно має статус парка-пам’ятки садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, підпорядкованого Державному заповідному господарству «Феофанія» НАН України. 

З 2003 р. ведеться реконструкція зони відпочинку навколо ставків з облаштуванням каналізації, водопостачання, альтанок, фонтанів, прокладенням мощених доріжок, облицюванням берегів та ін. Планується організація пунктів громадського харчування та контрольно-пропускного пункту з автостоянкою. 

Джерела:

 • Феофанія. (2010, лютий 12). Вікіпедія.
 • Феофания - историческая местность на окраине Киева. Фото галерея. auto-life.org.ua
 • feofaniya.in.ua
 • Чарівна Феофанія (автобусна екскурсія в межах Києва) toursdekiev.com.ua/uk/feofania

 

Феофания (ранее - Лазаревщина) располагается между Теремками, Голосеевом и Пироговом. Самая древняя ее часть находится вдоль улицы Академика Лебедева и вокруг Свято-Пантелеймоновской церкви. Впервые местность упоминается в 1471 году как Лазаревщина; тогда она принадлежала киевскому распорядителю Ходику. Считают, что название это пошло от имени некоего монаха-пасечника Лазаря. Современное название местности существует с 1803 года - именно тогда здесь поселился первый киевский викарий епископ Феофан Шиянов, которому выделили участок земли для благоустройства.

 

Див. докладніше: http://globalinfo.com.ua/cultura/Park-Feofanija.html

Останні новини

 • Місто Київ прекрасне, місто щасливе. Над розлитим Дніпром, весь у зелені каштанів, весь у сонячних плямах ...

  Михайло Булгаков

 • Київ-колиска Святої віри наших предків, разом з цим, перший свідок їх громадянської самобутності

  Микола I

 • Петербург - молоде місто, Москва - старе, але Київ - вічне місто. Це - «Північний Рим»

  Оноре де Бальзак.

 • Багато бачив у містах парків і садів, але вперше потрапив в місто-сад

  Шарль де Голль

 • Туди, туди, в Київ. У древній, прекрасний Київ. Він наш, він не їхній, чи не так?

  Микола Гоголь

НЕБЕСНА СОТНЯ

Наші іменинники

Мої контакти

Адреса:
03040 м. Київ, а/с №167

    Моб.:  0(50) 3444115
                0(50) 3114038
    Email: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
    Web: http://danevich.kiev.ua
    facebook: facebook.com/M.Danevich

Я у мережі

RSS Twitter Facebook Vimeo Skyp
Top of Page